Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! / duszpasterstwo prowadzą Salezjanie

Tydzień Wychowania

W niedzielę, 14.09, rozpoczęliśmy w całym Kościele kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania. Przez cały tydzień w naszych modlitwach polecać będziemy Bogu tę niezwykle ważną sprawę jaką jest wychowanie młodego pokolenia.

Nowenna do Patronki naszej parafii – M B Wspomożycielki Wiernych

Od 15 września trwa comiesięczną nowenna do Patronki naszej parafii – M B Wspomożycielki Wiernych. Przez 9 dni w czasie mszy św. o godz. 18 00 będziemy prosić Maryję o wstawiennictwo za nami i naszą parafią. Nie bójmy się prosić Maryję w naszych potrzebach i dziękować Jej za łaski otrzymane a możemy to robić składając swoje prośby i podziękowania do skarbonki przy konfesjonale

Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pragniemy także rozpocząć przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas II-gich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii Św. oraz młodzież z klas trzecich gimnazjum pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania.

Kurs Filipa

W dniach od 26 do 28 września w parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie organizowany jest Kurs Filipa czyli szczególny rodzaj rekolekcji skierowany do wszystkich osób dorosłych, które pragną odnowić i pogłębić swoją wiarę. Kurs rozpoczyna się w piątek o godz.. 18 00 w budynku Oratorium, trwa w sobotę i w niedzielę do południa.

piątek, 4 listopada 2011

Maria Simma - objawienia dusz czyśćcowych

Co pomaga duszom czyśćcowym?

Najcenniejszą pomocą jest bez wątpienia ofiara Mszy świętej, ale tylko na tyle, na ile zmarła osoba ceniła ją za życia. Także tu spełnia się przysłowie: Co się sieje, to się zbiera. Liczą się też Msze w dni powszednie, nie tylko obowiązkowe Msze w niedziele i święta. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

więcej wiadomości

najczęściej czytane

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą