Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! / duszpasterstwo prowadzą Salezjanie

Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie

W dniach od 29 kwietnia do 2 maja organizowana jest przez naszą parafię autokarowa pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie.W programie pielgrzymki znajdują się także: Studzieniczna, Szydłowo, Szawle, Kowno i Troki. W większości odwiedzanych miejsc był i modlił się nasz Ojciec Święty Jan Paweł II, dlatego też pielgrzymka jest wotum dziękczynnym za dar kanonizacji Jana Pawła II”.

Koszt tego wyjazdu to tylko 660 zł, a zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz.

Triduum Paschalne

Nabożeństwa w tych dniach rozpoczynają się o godz. 19 00. I tak:

W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej. Liturgia tego dnia przenosi nas do Wieczernika, kiedy to Jezus ustanowił sakrament Kapłaństwa i Eucharystii. W ten sposób pozostał z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Po Mszy św. Chrystus pod postacią chleba zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji. Adoracja trwać będzie do godz. 21 30.

Wielki Piątek – jedyny dzień w roku, w którym nie jest sprawowana Msza św. a odprawiane jest Nabożeństwo Męki Pańskiej. Po skończonym nabożeństwie przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja w tym dniu od godz. 9 00 do Liturgii Wielkiego Piątku, natomiast po liturgii do godz. 21 30. W wielki piątek obowiązuje nas post ścisły.

W Wielką Sobotę - wigilia Paschalna składająca się z Liturgii światła, Słowa Bożego i Eucharystii. W tym dniu poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10 00 do 15 00.

Natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu przed Grobem Pańskim od godz. 9 00 do liturgii Wielkiej Soboty.

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu obchodzimy pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium. Msze św. z poświęceniem palm o godz. 8 00, 10 30 i o 18 00. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17 30.

piątek, 23 grudnia 2011

Po co nam spowiedź adwentowa?

Bożonarodzeniowa "eksplozja" życzliwości ma być przede wszystkim znakiem wiary w to, że to Bóg jest źródłem dobra, że dopiero obdarowani przez Boga wierzący mogą obdarowywać innych. A największe obdarowanie, najdonioślejsza "promocja" wydarza się właśnie w konfesjonale.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

więcej wiadomości

najczęściej czytane

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą