Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! / duszpasterstwo prowadzą Salezjanie

Tydzień Wychowania

W niedzielę, 14.09, rozpoczęliśmy w całym Kościele kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania. Przez cały tydzień w naszych modlitwach polecać będziemy Bogu tę niezwykle ważną sprawę jaką jest wychowanie młodego pokolenia.

Nowenna do Patronki naszej parafii – M B Wspomożycielki Wiernych

Od 15 września rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Patronki naszej parafii – M B Wspomożycielki Wiernych. Przez 9 dni w czasie mszy św. o godz. 18 00 będziemy prosić Maryję o wstawiennictwo za nami i naszą parafią. Nie bójmy się prosić Maryję w naszych potrzebach i dziękować Jej za łaski otrzymane a możemy to robić składając swoje prośby i podziękowania do skarbonki przy konfesjonale

Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pragniemy także rozpocząć przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas II-gich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii Św. oraz młodzież z klas trzecich gimnazjum pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania.

Kurs Filipa

W dniach od 26 do 28 września w parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie organizowany jest Kurs Filipa czyli szczególny rodzaj rekolekcji skierowany do wszystkich osób dorosłych, które pragną odnowić i pogłębić swoją wiarę. Kurs rozpoczyna się w piątek o godz.. 18 00 w budynku Oratorium, trwa w sobotę i w niedzielę do południa.

piątek, 23 grudnia 2011

Po co nam spowiedź adwentowa?

Bożonarodzeniowa "eksplozja" życzliwości ma być przede wszystkim znakiem wiary w to, że to Bóg jest źródłem dobra, że dopiero obdarowani przez Boga wierzący mogą obdarowywać innych. A największe obdarowanie, najdonioślejsza "promocja" wydarza się właśnie w konfesjonale.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

więcej wiadomości

najczęściej czytane

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą